Home > SVCPulse > News Archive

SAINT VINCENT COLLEGE NAMES 421 STUDENTS TO SPRING DEAN’S LIST

Public Relations
Posted: Tuesday Jun 19, 2012

June 15, 2012

Four hundred and twenty-one students were named to the Dean's List of Saint Vincent College for the spring 2012 semester, according to Ms. Alice Kaylor, Dean of Studies. In order to qualify for the Dean's List, a student must achieve a semester grade point average of 3.5 or better out of a possible 4.0.
Students are listed according to their hometown residence. Each name is followed by the student's class year and academic major.

PENNSYLVANIA

ACME (15610) – Jessica McKetta, Senior, Biology

ALLISON PARK (15101) – Melanie Fetzer, Sophomore, Early Childhood Education
– Amanda Koch, Senior, Accounting
– Sean R. Malone, Senior, History
– Reed McLaughlin, Junior, History
– Sadie Stresky, Senior, Communication

ALTOONA (16601) – Megan Blake, Sophomore, Environmental Science
– Brittany Devine, Senior, Accounting
– Shannon Hite, Senior, Elementary Instruction
– Brooke Stayer, Senior, Psychology and Addiction
Specialist
(16002) – Sullivan McConnell, Senior, History

APOLLO (15613) – Michael Clinger Jr., Senior, History
– Matthew Miller, Junior, Studio Arts
– Julianna Pawlowski, Senior, History
– George Petree, Sophomore, Biology
– Joseph Stopansky, Senior, Economics
– Patrick Wilkinson, Senior, Cell Biology

BEAVER FALLS (15010) – Jordan Sonnett, Senior, Theology

BELLE VERNON (15012) – Mark Harris, Sophomore, Arts Administration
– Steffani Zuraw, Senior, Chemistry Education

BETHEL PARK (15102) – Jesse Campbell, Junior, Accounting
– Kathleen M. Sigg, Junior, Spanish
– Amanda Slowey, Sophomore, Undecided

BLACK LICK (15716) – Emily Kukura, Sophomore, Biochemistry

BLAIRSVILLE (15717) – Joshua Martin, Senior, Bioinformatics
– Stephanie Maskrey, Junior, Mathematics Education
– Christina Pantalone, Junior, Elementary Instruction
– Michael J. Rhea, Senior, Mathematics
– Marissa Romanish, Junior, Pharmacy
– Maria Swasy, Senior, Chemistry

BOALSBURG (16827) – Kyle Surovec, Senior, Physics

BOLIVAR (15923) – Alysia Drylie, Sophomore, Undecided
– Justin V. Tantlinger, Senior, Finance

BOSTON (15135) – Robert Casturo, Junior, Management

BROCKWAY (15824) – Ronald Edwards, Junior, Engineering

BROOKVILLE (15825) – Molly Ruffner, Sophomore, Physical Therapy

BUTLER (16001) – Kyrie Lokhaiser, Junior, Finance
– Alison Macomber, Senior, Spanish
– Tyler Rajchel, Senior, Marketing

CANONSBURG (15317) – Michael Centore, Sophomore, Biochemistry
– Anthony Costantino, Junior, Mathematics

CARNEGIE (15106) – Sirena Claxon, Junior, Psychology
– Kara Laus, Sophomore, Music

CARROLLTOWN (15722) – Sabrina Loughran, Sophomore, Undecided

CECIL (15321) – Tyler Young, Sophomore, Physician’s Assistant

CHAMBERSBURG (17202) – Aaron Wilkinson, Junior, Accounting

CHARLEROI (15022) – Morgan Iacovino, Sophomore, Physical Therapy
– Cody Strelick, Senior, History

CHESWICK (15024) – Colleen Fisher, Senior, Chemistry

CLAYSVILLE (15323) – Claire Shrontz, Junior, History

CONNELLSVILLE (15425) – Lyndsey Boors, Sophomore, Accounting
– Bobbi-Lynn Brooks, Senior, Elementary Instruction
– Kendra Stansak, Junior, Psychology
– Jordan Yatsko, Sophomore, English

CRABTREE (15624) – Amber M. Trumbetta, Senior, Accounting

CRANBERRY TWP (16066) – Kelsey Farrand, Sophomore, Sociology

CREEKSIDE (15732) – Suzette McKendrick, Senior, Sociology

CREIGHTON (15030) – Rachel Gettinger, Senior, Mathematics

CRESCENT (15046) – Alex Lardin, Senior, Mathematics Education

CUDDY (15031) – Laura Cipriani, Junior, Pharmacy

DAWSON (15428) – Rebecca Leonard, Senior, Biology

DELMONT (15626) – Sarah Rebitch, Senior, Marketing
– Joseph Schall, Junior, Pharmacy

DERRY (15627) – Eric Arbore, Senior, Communication
– Zachary Arbore, Sophomore, Pharmacy
– Lindsay Gruss, Senior, Mathematics
– Michael Gruss, Junior, Biology
– Adam Klimchock, Senior, History
– Nicholas Piper, Sophomore, Accounting
– Jenny Willis, Sophomore, Biochemistry

DOWNINGTOWN (19335) – Patricia Allan, Senior, Communication
– Casey Whittaker, Senior, English

DRAVOSBURG (15034) – Aaron Lesko, Junior, Communication

DU BOIS (15801) – Maria Lang, Sophomore, Studio Arts
– Jacob Mayers, Junior, Biochemistry
– Anna Rutledge, Senior, Psychology and Addiction Specialist

DUNCANSVILLE (16635) – Loretta Bobetich, Junior, Graphic Design

EASTON (18045) – Peter Hronis, Junior, History

EBENSBURG (15931) – Domenic DeYulis, Senior, Accounting

ELIZABETH (15037) – Sarah Formica, Junior, Computing and Information Science

ERIE (16510) – Christina Marie Denslinger, Junior, Psychology and Addiction Specialist

EXPORT (15632) – Greta Edgar, Junior, Communication

FORD CITY (16226) – Erica Alcibiade, Senior, Biology

GIBSONIA (15044) – Shannon Hiles, Sophomore, Biology

GLENSHAW (15116) – Amie Dobracki, Sophomore, Chemistry

GREENSBURG (15601) – Christopher Andrejcik, Sophomore, Spanish
– Kristi Angelo, Senior, Spanish
– Anthony D’Onofrio, Sophomore, Biology
– Jessica Drury, Senior, Early Childhood Education
– Matthew Elam, Junior, English
– Eugenia Fratto, Junior, Elementary Instruction
– Courtney Gansor, Sophomore, Early Childhood Education
– Breanne Geer, Senior, Early Childhood Education
– Thomas Gibson, Senior, History
– Lauren Harris, Junior, Elementary Instruction
– Dylan Heagy, Senior, Philosophy
– Paige Holderbaum, Junior, English
– Alexandra Kania, Junior, Criminology
– Gregory Klepic, Senior, Mathematics
– Brenden Kucik, Sophomore, Communication
– Kayla Kuntz, Junior, Communication
– Nicole Lakin, Junior, Elementary Instruction
– Allyson Lambert, Senior, Finance
– Reed Livengood, Sophomore, International Business
– Thomas McLaughlin, Senior, Finance
– Sean Merritt, Sophomore, History
– Nicole Nalevanko, Junior, Elementary Instruction
– Anthony Nemanic, Junior, Engineering
– Cassie Overly, Junior, Mathematics
– Chesley Pazer, Junior, Graphic Design
– Robert Pushwa, Senior, Finance
– Greggory Reese, Junior, Political Science
– Phillip Riggle Jr., Sophomore, Finance
– Joshua Riggle, Junior, Finance
– Kaylee Shepherd, Junior, Elementary Instruction
– Paul Steinhauser, Junior, Biology
– Megan Stouffer, Senior, Early Childhood Education
– Morgan Stouffer, Senior, Early Childhood Education
– Muniza Uddin, Senior, Biology
– Cassandra Wagner, Sophomore, Environmental Science
– Michael Zurenski, Junior, Accounting

GREENVILLE (16125) – Davina Hefflin, Senior, English

HARRISON CITY (15636) – Caitlin M. Diable, Junior, Biology
– Anthony Jackel, Junior, Marketing
– Chansler Poole, Senior, Biology

HICKORY (15340) – Patrick Diamond, Sophomore, Biology

HOLLIDAYSBURG (16648) – Elle Collins, Sophomore, Communication
– Colleen M. Hanlon, Senior, Art Education

HOLTWOOD (17532) – Michael Belitsky, Sophomore, Economics

HOPWOOD (15445) – Emily Hanula, Junior, Elementary Instruction
– Bethany A. Mehall, Junior, Biology

HUNKER (15639) – Stephen A. Castine, Junior, Physics
– Tiffany S. Orischak, Junior, Elementary Instruction

INDIANA (15701) – Justin Hood, Sophomore, Psychology
– Emily Hritz, Junior, Elementary Instruction
– Jordan Mateer, Junior, Elementary Instruction
– Lucas Zbur, Sophomore, Computing and Information Science

INDUSTRY (15052) – Sarah R. Heimel, Senior, Psychology

IRWIN (15642) – Owen Barton, Senior, Mathematics
– Bradly Belko, Sophomore, Psychology
– Matthew Blon, Junior, Management
– Abby Brentzel, Senior, Corporate Finance
– Caitlin Dempsey, Junior, Elementary Instruction
– Daniel Egan, Sophomore, Biology
– Andrew Egan, Senior, Biology
– Joshua Gongaware, Junior, Economics
– Stephanie Kiesel, Senior, History
– Ryan Rozanski, Junior, Economics
– Rachel Saxinger, Junior, Elementary Instruction
– Anthony Sellitto, Sophomore, Environmental Science
– Elizabeth Strane, Senior, Elementary Instruction

JEANNETTE (15644) – Kaitlyn Hlebechuk, Senior, Economics
– Ashley King, Senior, Early Childhood Education
– Derek Lingafelt, Junior, Finance
– Michael Mash, Junior, Physical Therapy
– Allen Osinski, Senior, Chemistry
– Danika Stuffer, Junior, Early Childhood Education

JEFFERSON HILLS (15025) – Emily Zeh, Senior, Early Childhood Education

JOHNSTOWN (15902) – Aubrey Saloka, Junior, Mathematics
(15904) – Bethany S. Biesinger, Senior, English
– Ellenore Colvin, Sophomore, Management
(15905) – James Haggerty, Senior, Finance
– Shauna Hetrick, Senior, Computing and Information Science
– Patrick O’Reilly, Sophomore, Business
– Melia Pinkas, Senior, Accounting
– Jonathan Vega, Junior, Computing and Information Science

KITTANNING (16201) – Genevieve DeVivo, Junior, Finance
– Cameron Smith, Sophomore, History
– Anna Streighner, Senior, Political Science
– Arissa Trulick, Junior, Biology

LATROBE (15650) – Daniel Bell, Junior, English
– Stephanie Betsa, Senior, Theology
– Julia Bosco, Sophomore, Biology
– Courtney Briggs, Senior, Management
– Brad Burkardt, Senior, Computing and Information Science
– Kaley Burkardt, Junior, Elementary Instruction
– Zachery Bush, Senior, History
– Danielle Byrne, Junior, Music Performance
– Sara Campbell, Junior, Psychology
– Arthur Carney, Senior. Psychology
– Jayna Cline, Senior, Biology
– Samuel Cline, Junior, Engineering
– Kelly Cooper, Senior, Elementary Instruction
– Pamela Curtin, Junior, History
– Br. Mauricio de Souza, Sophomore, English
– Christina DeBroeck, Freshman, English
– Andrew DeBroeck, Senior, Anthropology
– Holden Diethorn, Senior, Political Science
– Shane Hoover, Sophomore, Engineering
– Victoria Magiera, Senior, Marketing
– Carly Marsh, Senior, Communication
– Carly Meholic, Sophomore, Mathematics
– Megan Monack, Sophomore, Communication
– Erin Mullen, Sophomore, Psychology
– Victoria O’Barto, Senior, English
– James Orange, Senior, Political Science
– April Smith, Sophomore, Physics
– Daniel Vasinko, Senior, Management
– Chloe Wertz, Junior, English
– MeKenleigh White, Sophomore, Biochemistry
– Regina Woloshun, Sophomore, Biochemistry

LAUGHLINTOWN (15655) – Brandon Snyder, Sophomore, Biology

LEECHBURG (15656) – Aaron Frech, Senior, Elementary Instruction

LEISENRING (15455) – Charles Nagy, Junior, Computing and Information Science

LEMONT FURNACE (15456) – Zachary Collins, Junior, Physical Therapy

LIGONIER (15658) – Vincent Anto, Sophomore, Biology
– Christopher Clements, Sophomore, Theology
– Megan DePrimio, Senior, Communication
– Lindsay Heider, Senior, Marketing

LITTLESTOWN (17340) – Megan Fisher, Senior, Sociology

LOWBER (15660) – Stephanie Novak, Senior, Environmental Science

LOWER BURRELL (15068) – Courtney Kaminski, Junior, Psychology
– Zachary Tackett, Senior, English

MANHEIM (17545) – Austin Will, Senior, Engineering

MANOR (15665) – Alexander P. Miller, Senior, English

MCKEESPORT (15131) – Reita Kline, Junior, Elementary Instruction
(15132) – Lana Bodner, Junior, Biology
(15135) – Michael Ferraton, Sophomore, Biochemistry

MECHANICSBURG (17050) – Joshua Kilmer, Junior, Communication

MERCER (16137) – Carissa Smith, Sophomore, Biochemistry

MONESSEN (15062) – Alexander Billy, Junior, Economics

MONONGAHELA (15063) – Stephanie Cheplic, Senior, Theology
– Diana Hric, Senior, Biology
– Michael R. Puskar, Senior, Finance

MONROEVILLE (15146) – Jeffrey Donatelli, Sophomore, Biology
– Steven Fiori, Senior, Graphic Design
– Emily Fisher, Junior, Physical Therapy

MOON TOWNSHIP (15108) – Joshua Robinson, Sophomore, Biology

MOUNT PLEASANT (15666) – Luke D’Amico, Junior, Elementary Instruction
– Patrick Duffy, Senior, Finance
– Joseph Fearer, Junior, Mathematics
– Kelsey Kronk, Sophomore, Psychology
– Dylan McElfresh, Junior, Elementary Instruction
– Stacey Pydynkowski, Senior, Art Education
– Adam Warburton, Junior, Physics


MURRYSVILLE (15668) – Elizabeth Grand, Senior, Political Science
– Allison Hydeman, Junior, Communication
– Thomas Sauk, Senior, Physics

NANTY GLO (15943) – Lauren Kasecky-Lardner, Junior, Biology

NEW ALEXANDRIA (15670) – Emily Amond, Senior, Chemistry

NEW BRIGHTON (15066) – Jakob Banks, Senior, Sociology
– Bethanne Dishler, Senior , History

NEW CASTLE (16101) – Matthew Linebaugh, Junior, Marketing
(16105) – Aaron Kushner, Senior, Political Science
– Al Mamaril, Junior, Biology
– Peter Montini, Senior, Chemistry
– Ashlee Stevens, Senior, Psychology and Addiction Specialist

NEW EAGLE (15067) – Anthony Macko, Sophomore, Pharmacy

NEW FLORENCE (15944) – Patrick Hewitt, Junior, Chemistry
– Neal Nanassy, Senior, Mathematics
– Clayton Nanassy, Sophomore, Chemistry Education

NEW KENSINGTON (15068) – Julia-Lyndsay Fiore, Sophomore, Sociology
– Brittany Lambermont, Sophomore, Early Childhood Education
– Zachary Zuck, Sophomore, Political Science

NEW STANTON (15672) – Alexander Sommers, Junior, Computing and Information Science

NEW WILMINGTON (16142) – Marina Ulhaq, Sophomore, Biology

NORMALVILLE (15469) – Shelby A. Geary, Junior, History

NORTH HUNTINGDON (15642) – Benjamin Delle Donne, Senior, Environmental Science
– Kathleen Dillon, Freshman, Computing and Information Science
– Angela Fidazzo, Freshman, Psychology
– Zachary Ligus, Junior, Biochemistry

NORTHERN CAMBRIA (15714) – Ariel Rocco, Junior, Engineering
– Kelley Sedlock, Sophomore, Biology

OAKDALE (15071) – Shane Coyne, Junior, Elementary Instruction
– Emily Rosati, Junior, English

OAKMONT (15139) – Christopher Burns, Sophomore, Chemistry

PHILADELPHIA (19126) – Macie L. Quarles, Senior, Psychology and Addiction Specialist
– Olivia R. Sharkey, Senior, Theology

PITTSBURGH (15120) – Zachary Carr, Senior, Marketing
– Alexander Schwartz, Freshman, Engineering
(15202) – Maxwell Schrenk, Senior, Communication
(15203) – Samantha Pashel, Junior, Elementary Instruction
(15205) – Lucas Briola, Senior, Theology
– Nicholas Killen, Junior, Accounting
– Jennifer Klimek, Junior, Bioinformatics
(15210) – Stacie Sikora, Junior, English
(15212) – Emily Murtha, Junior, Elementary Instruction
(15216) – Robert Tokarski II, Sophomore, Biochemistry
(15217) – Pasquale Gentile III, Sophomore, Marketing
(15220) – Justin Petrovich, Junior, Mathematics
(15221) – Eric Sciulli, Sophomore, Communication
(15226) – Karalyn Hillebrecht, Senior, Biology
(15227) – Angela Delfine, Senior, English
– Michael Hustava, Senior, Communication
(15228) – Molly Snyder, Sophomore, English
(15235) – Alyssa Baker, Sophomore, Physician’s Assistant
– Nicolas Latterner, Junior, Accounting
– Taylor Olszewski, Sophomore, Business
(15236) – Dominic Canova, Senior, Psychology
– Andrew Kavinsky, Junior, Elementary Instruction
– Gene Michael, Junior, Biology
(15237) – Andrew Fischer, Junior, Physical Therapy
– Hannah Henke, Senior, Political Science
(15239) – Ashley Bellovich, Senior, Biology
– Nicholas Corletti, Senior, Accounting
(15241) – Bridget Fitzpatrick, Senior, Political Science
– Amanda Gans, Junior, Natural Science
– Michael Kaufman, Senior, Psychology
– Sara Maurer, Senior, Psychology
– Nathan McCormick, Sophomore, History

READING (19609) – Michael Parisi, Junior, Theology

RECTOR (15677) – Dakota Hutchinson, Junior, Biology

RICES LANDING (15357) – Aaron M. Lazuka, Senior, Bioinformatics

SAINT MARYS (15857) – Kylie Auman, Sophomore, Biology
– Joshua Catalano, Senior, History
– Danielle Catalano, Sophomore, Elementary Instruction
– Benjamin Daghir, Sophomore, History
– Luke Daghir, Sophomore, History
– Alissa Fleming, Sophomore, Psychology
– Courtney James, Junior, Accounting
– Sara Krug, Sophomore, Communication
– Mary Minnick, Senior, Corporate Finance
– Brian Myers, Senior, Music
– Connor Rohrback, Sophomore, Biology
– David Rupprecht, Senior, Biology
– Heidi Rupprecht, Senior, Biology

SARVER (16055) – Cortney Chelecki, Senior, Psychology and Addiction Specialist
– Alexandra Mientus, Sophomore, Biology

SCHNECKSVILLE (18078) – Abigail Geisel, Junior, Communication

SCOTTDALE (15683) – Paige Bosich, Senior, Sociology
– Ethan Crace, Senior, Chemistry
– James Lederach, Senior, Political Science
– Briana Pocratsky, Senior, Sociology
– Rachel Zaffina, Junior, Early Childhood Education

SEWICKLEY (15143) – Elizabeth Miller, Senior, Environmental Science

SLIPPERY ROCK (16057) – Alex Brydon, Sophomore, Psychology

SMITHFIELD (15478) – Kasey Radicic, Senior, Biology

SOMERSET (15501) – Joseph Carroll, Junior, English
– Kelsey Harris, Junior, History
– Noah Hemminger, Junior, Engineering
– Emily Satkovich, Sophomore, Physician’s Assistant

SPRING CHURCH (15686) – Evan Hrobak, Junior, English
– Chelsey Stear, Sophomore, Chemistry

STAHLSTOWN (15687) – Julie Kiser, Junior, Accounting

SUTERSVILLE (15083) – Brandon Holmes, Sophomore, Biology

SYKESVILLE (15865) – Samantha Deter, Senior, Spanish

TRAFFORD (15085) – Alexander Locke, Junior, Communication
– Del Nolfi III, Senior, Accounting
– Melissa Oreski, Sophomore, Psychology

UNIONTOWN (15401) – Jillian Ciarrocchi, Junior, Early Childhood Education
– Dean Graner, Sophomore, Physician’s Assistant
– Albert Marinich, Senior, Management
– Taylor Mathers, Junior, Elementary Instruction
– George Muzika Jr., Junior, Communication
– Nathan Nesser, Junior, Elementary Instruction
– Tyler Ruda, Junior, History

VALENCIA (16059) – Marla Crawford, Senior, Biology

VANDERBILT (15486) – Justin Teets, Sophomore, Political Science

VANDERGRIFT (15690) – Wai-Lun Lin, Sophomore, Computing and Information Science
– Jennifer Queck, Sophomore, Biology

WEST MIFFLIN (15122) – Dominick DiLucente, Sophomore, Pharmacy

WEST NEWTON (15089) – Sarah Jara, Junior, Elementary Instruction
– Daniel Markle, Junior, Engineering
– Heather Pastor, Junior, Early Childhood Education

WEXFORD (15090) – Maria Solomond, Junior, Computing and Information Science

WHITEHALL (18052) – Ashley Myers, Senior, Theology

WHITNEY (15693) – Andrew Kozusko, Senior, History

WILLIAMSBURG (16693) – Gregory Kurtz, Senior, Communication

WINDBER (15963) – Lauren Fockler, Junior, Biology

WORTHINGTON (16262) – Gretchen Panchik, Junior, Accounting

YORK (17403) – Meghan Waterbury, Senior, English

ZELIENOPLE (16063) – Emily Helbling, Senior, Mathematics
– Andrew W. Razanauskas, Junior, Corporate Finance

FLORIDA

TALLAHASSEE (32301) – Patricia Young, Senior, Mathematics

KANSAS

OVERLAND PARK (66212) – Alex Walsh, Senior, History

MARYLAND

CUMBERLAND (21502) – Catherine Czapski, Senior, Psychology and Addiction Specialist

DERWOOD (20855) – Catherine Kohler, Sophomore, Communication

FREDERICK (21702) – Margaret Garvey, Junior, Biology

GLENWOOD (21738) – Amy Lebair, Senior, Elementary Instruction

HAGERSTOWN (21742) – Tanner Beal, Junior, Criminology
– Sarah Sebrosky, Senior, Computing and Information Science

HUNTINGTOWN (20639) – Savannah Hardy, Senior, Psychology
– Kerry Tittinger, Senior, Psychology

SYKESVILLE (21784) – Elizabeth Wieber, Junior , Environmental Chemistry

WALKERSVILLE (21793) – Heidi Hellmuth, Senior, English

WOODSTOCK (21163) – Megan Lucas, Junior, Psychology

MICHIGAN

SOUTH LYON (48178) – Bernadette Miller, Senior, Art History

NORTH DAKOTA

MINOT A.F.B. (58704) – Bennett Summers, Senior, English

NEW JERSEY

GLEN ROCK (07452) – Alexandria Correa, Senior, Sociology

HAMPTON (08827) – Katherine Bieler, Sophomore, Psychology

HILLSIDE (07205) – Jeffrey Johnson, Senior, Communication

RINGOES (08551) – Natalie Woodruff, Junior, Art Education

NEW YORK

BINGHAMTON (13905) – Alex Peffley, Senior, Marketing

BROCKPORT (14420) – Ethan Ross, Senior, Accounting

NEW YORK (10036) – Aliethia McLeod, Sophomore, Biology

ROCHESTER (14616) – Anna Hubbel, Junior, Communication

OHIO

CHAGRIN FALLS (44022) – Ryan Coyne, Junior, Theology

HOPEDALE (43976) – Joseph Gray, Senior, Computing and Information Science

LOWELL (45744) – Kathleen Steinel, Junior, Elementary Instruction

PEMBERVILLE (43450) – Anthony Weisenburger, Senior, Political Science

STRONGSVILLE (44136) – Meredith McGuire, Senior, Biology

WADSWORTH (44281) – Maria Adams, Senior, History

TENNESSEE

CHATTANOOGA (37415) – Vishnu Chander, Sophomore, Biology

ROCKFORD (37853) – Abigail Bryant, Senior, Marketing

VIRGINIA

CHANTILLY (20151) – Patrick Kenna, Sophomore, Business
– Mary Kenna, Senior, English

FREDRICKSBURG (22406) – Stephanie Rubin, Senior, Economics

LEESBURG (20176) – Phillip Meyerhofer, Senior, Physics

NEWPORT NEWS (23602) – Joshua Rigone, Senior, Physics

WOODBRIDGE (22193) – Monika Derboghossian, Junior, Elementary Instruction

WASHINGTON

KENMORE (98028) – Molly McCloskey, Sophomore, Biology

WEST VIRGINIA

BUCKHANNON (26201) – Matthew Manspeaker, Senior, Computing and Information Science

MORGANTOWN (26508) – Michelle Webber, Senior, Psychology and Addiction Specialist

---

Follow us on Twitter: @SVCPublicity
Like us on Facebook: Saint Vincent College Public Relations
 

PR 2012-346